Chelsea kao nekad: Pet golova u mreži Svraka

Plavci su već nakon 17 minuta utakmice imali tri gola prednosti. Prvo je u petoj Willian uposlio Diega Costu koji je pogodio za vodstvo Chelseaja da bi četiri minute poslije Pedro udvostručio prednost Plavaca. Prvo poluvrijeme iz snova završio je Willian koji je pogodio u 17. minuti za veliko slavlje na Stamford Bridgeu.

U nastavku još dva gola domaće ekipe. Prvo je u 59. minuti utakmice pogodio Pedro kojemu je to bio drugi pogodak na utakmici da bi posljednji pogodak za domaće postigao Traore u 84. minuti susreta.

Konačan rezultat utakmice postavio je Towsend nakon sjajnog solo prodora u posljednjoj minuti regularnog toka utakmice.

Chelsea-Newcastle 5:1 (Diego Costa 5’, Pedro 9’, 59’, Willian 17’, Traore 83’; Towsend 90’)