Championship: Begović i Bournemouth stigli do važne pobjede, uspješni timovi koji se bore za play-off

Odigrano je devet utakmica vanrednog, 40. kola engleskog Championshipa u kojem je vrlo bitnu pobjedu ostvarila ekipa Bournemoutha našeg Asmira Begovića.

Trešnjice su vezale treći trijumf, vrlo bitan u borbi za play-off. Bournemouth je slavio rezultatom 2:0 na gostovanju Blackburnu.

Golove za tim sa juga Engleske postigli su Philip Billing u 29. i Arnaut Dajnuma u 75. minuti.

Asmir Begović se istakao u sudijskoj nadoknadi meča kada je odbranio penal igraču Blackburna Adamu Armstrongu.

Od ekipa koje se bore za play-off, pobjede su upisali i Reading protiv Derbyja rezultatom 3:1, kao i Barnsley u gostima kod Lutona (2:1).

Watford, koji se nalazi na drugom mjestu zabele i cilja direktnu promociju u viši rang remizirao je na gostovanju Middlesbroughu u derbiju rezultatom 1:1. Gosti su golom Ismaile Sarra poveli, ali je Yannick Bolasie poravnao u 78. minuti.