Chalons-Reims slavio protiv Euroligaša, Todić odličan

Domaći su krenuli sjajno u ovu utakmicu i dobili prvu četvrtinu 21:16 da bi gosti uzvratili dobivši drugi period 10:15 i na odmor se otišlo pri rezultatu 31:31.

Chalons-Reims je ipak zaigrao znatno angažovanije u nastavku i dobio preostale dvije četvrtine i došao do vrlo važne pobjede kojom su se izjednačili sa današnjim protivnikom po broju pobjeda. Obje ekipe imaju po četiri pobjede i poraza i nalaze se na 11 odnosno 12 mjestu na tabeli.

Domaće je do trijumfa vodio Young sa 21 poenom, McCoonnell je dodao 16 dok je Morandais ubacio 11. Naš reprezentativac Miroslav Todić je susret završio sa devet poena i tri skoka.

Na drugoj strani vrijedi istaknuti učinak Ali Traorea koji je susret završio sa 12 poena, te Danielsa koji je ubacio deset.

Chalons-Reims-Limoges 73:58 (21:16, 10:15, 20:14, 22:13)