Utakmica rano riješena: Igokea ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Zrinjskog

Igokea je u utakmici osmog kola košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine pobijedila Zrinjski rezultatom 83:61, a ovo je za Igose bio četvrti uzastopni trijumf u ovom takmičenju.

Već nakon prve četvrtine Igokea je imala značajnu prednost od osam poena (20:12). Do poluvremena bilo je jasno da Zrinjski ne moče učiniti apsolutno ništa u ovom meču, a domaći su imali 19 poena prednosti (46:27).

Prednost Igosa rasla je i do 27 poena u trećoj dionici, ali u posljednjih deset minuta ušli su s rezultatom 68:47. I četvrti period pripao je domaćoj ekipi, koja je na kraju slavila sa 83:61.

Igokeu su do pobjede vodili Đorđe Gagić sa 15 poena, sedam skokova, kao i Darko Talić sa 13 poena i sedam asistencija. Dalibor Ilić dodao je 11 poena. U poraženoj ekipi najraspoloženiji bio je Red Kapita sa 15 poena, 11 skokova i asistencijom.