Četvrti trijumf sezone: Marseille na Velodromu golovima Dienga i Harita savladao Rennes

Ekipa Marseillea je u jednom od zanimljivijih susreta 6. kola francuske Ligue 1 na Velodromu savladala Rennes.

Zasluženo je slavio Marseille sa 2:0, a golove su postizali Bamba Dieng i Amine Harit.

U prvom poluvremenu je imao tim Jorgea Sampaolija nekoliko prilika, a najbliže postizanju gola su bili kad je Guendouzi sjajnim udarcem s 20 metara pogodio prečku.

Na otvaranju drugog dijela, tačnije u 49. minuti, Bamba Dieng pogađa na asistenciju Pola Lirole i dovodi Marseille u vodstvo od 1:0.

Dominirao je Marseille i nakon što je stigao u vodstvo, a u 72. minuti njegovu pobjedu ovjerava Amine Harit, koji pogađa za 2:0.

Ranije danas odigrano je još pet utakmica šestog kola Lige 1, a postignuti su sljedeći rezultati:

Nice – Monaco 2:2

Angers – Nantes 1:4

Clermont – Brest 1:1

Reims – Lorient 0:0

Troyes – Montpellier 1:1