Četvrti poraz u isto toliko mečeva ove sezone: Sarajevski Sparsi razbijeni u Čačku

Sarajevski Sparsi upisali su i treći poraz u isto toliko utakmica u ovoj sezoni Druge ABA lige. Danas je vrlo ubjedljivo bolji bio Borac Čačak na svom parketu rezultatom 96:62.

Sparsima nikako ne ide u novoj sezoni. Tim sa Grbavice je sve utakmice u novoj sezoni izgubio, uključujući i duel prvog kola Prvenstva BiH protiv Leotara.

Ipak, prva četvrtina pripala je Sarajlijama, a interesantno je da smo u njoj vidjeli svega 22 poena (10:12 rezultat). U nastavku meča prvenstveno Borac se raspucao i već na poluvremenu imao nedostižnu prednost.

Najefikasniji u domćem timu bio je Nikola Kočović sa 15 poena, dok je nekadašnji član Bosne Royal, Adi Alikadić, postigao osam poena.

U Sparsima čak 20 poena postigao je jedini raspoloženi, Kenan Kamenjaš, ali to nije bilo dovoljno da se izbjegne težak poraz.