Česi nastavili šampionat: Strijelci neraspoloženi, Slavija se učvrstila na vrhu tabele

Sa četiri današnje utakmice nastavljeno je i prvenstvo Češke u fudbalu. Ipak, strijelici nisu bili naročito raspoloženi i postignuta su samo dva gola.

Lider Slavija iz Praga kao gost je pobijedila Mladu Boleslav sa 0:1 i dodatno se učvrstila na vrhu tabele. Gosti su slavili pogotkom Sevcika u 22. minuti.

Jablonec je na svom terenu savladao Zlin 1:0, a odlučio je pogodak Holika u 31. minuti. Za goste je u posljednjih pola sata nastupio Adnan Džafić.

Utakmice Pribram – Ostrava i Slovacko – Sigma Olomouc okončane su bez golova.