Celticsi nakon dva produžetka savladali Clipperse, Williamson oborio rekord NBA lige

Odigrani su posljednji susreti NBA lige pred All-Star vikend, a u ljepotici večeri Boston Celticsi savladali su Los Angeles Clipperse, i to nakon dva produžetka, 141:133.

Dramu u TD Gardenu domaći su mogli i ranije riješiti, ali nisu iskoristili posljednje napade u regularnih 48 minuta te prvom produžetku. Na kraju su Clippersi u potpunosti kapitulirali u drugom produžetku nakon što su evidentno ostali bez snage.

Kod Bostona je briljirao Jayson Tatum sa 39 postignutih poena, dobru podršku je imao u Marcusu Smartu (31). Strijelce gostiju predvodio je Lou Williams (35).

Clipperse bi više od poraza trebala zabrinuti činjenica da se ponovo povrijedio Paul George. Sredinom druge četvrtine napustio je teren, više se nije vraćao u igru. Zasad nije poznata težina povrede.

U drugoj sinoćnjoj utakmici, Oklahoma City Thunder slavio je u gostima kod New Orleans Pelicansa, 118:123. Danilo Gallinari (29 poena) i Dennis Schroeder (22) bili su najbolji pojedinci pobjedničkog sastava, a meč je obilježio i rookie Pelicansa Zion Williamson.

Ne samo da je ostvario novi career-high u broju poena (32), već je i postao najmlađi igrač u historiji NBA lige koji je u šest utakmica zaredom postigao 20 i više poena.

boston celticsjayson tatumlos angeles clippersnew orleans pelicansoklahoma city thunderzion williamson