Aidin Mahmutović s dva gola u finišu srušio Široki Brijeg i donio velika tri boda Čeliku

Fudbaleri Čelika i Širokog Brijega su danas na Bilinom polju odigrali svoj meč 12. kola Premijer lige BiH, a slavili su Zeničani s 2:0.

Heroj Čelika je iskusni napadač Aidin Mahmutović, koji je u finišu s dva pogotka srušio Širokobriježane i ostavio tri boda na Bilinom polju.

Gledali smo pravu uspavanku većim dijelom prvog poluvremena, a na uzbuđenja smo morali čekati do njegovog samog finiša.

Veliku šansu je Široki Brijeg imao u 38. minuti. Dražen Bagarić je tada sa svega nekoliko metara šutirao dobro glavom, ali je odlično reagovao Bojan Pavlović i spasio svoj gol.

Cipetić je samo dvije minute poslije prekršajem kao posljednji čovjek odbrane prekinuo napad Čelika, sudija mu je pokazao direktan crveni karton, te je tako defanzivac Širokog isključen.

Odlučnije je u drugo poluvrijeme krenuo brojčano nadmoćni Čelik, koji u 50. minuti preko Ševke Okića dolazi do prve prave šanse. Do njega je loptu glavom proslijedio Mahmutović, ali Okić očajno šutira iz odlične pozicije.

Dvije minute poslije ponovo u prilici Okić. Ponovo šutira volejom, ali ga blokira defanzivac gostiju.

Odmah nakon toga Široki u prilici da kazni ova dva promašaja. Fantastično je Dino Ćorić proigrao Bagarića, on je bio sam pred Pavlovićem, prebacio ga, ali je lopta otišla pored gola.

Novu veliku priliku je Čelik imao u 82. minuti. Tada je Vedran Vrhovac šutirao iz daljine i pogodio prečku, a u nastavku akcije Zeničani dolaze do gola.

Nakon centaršuta s lijeve strane lopta je došla do Aidina Mahmutovića, koji glavom pogađa za vodstvo Čelika od 1:0.

Mahmutović je drugim golom u sudijskoj nadoknadi potvrdio trijumf domaćih, pa je Čelik stigao do tri boda, a Širokobriježani se kući vraćaju praznih ruku.

Čelik – Široki Brijeg 2:0

Čelik: Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Salčinović, Grahovac, Pecelj, Blažević, Perišić, Jamak, Okić, Dilaver.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Ćorić, Enin, Matić, Jurilj, Marić, Kovačić, Hrkać, Bagarić.