Čelik se dugo držao, Široki se na kraju raspucao: Buljević i Thomas vodili domaćina do bitne pobjede

Košarkaši Širokog Brijega slavili su važnu pobjedu u Ligi za prvaka Bosne i Hercegovine protiv Čelika rezultatom 83:66.

Širokobriježani su u ovom meču igrali bez jednog od najvažnijih košarkaša, Darija Drežnjaka, ali su uspjeli bez problema savladati Zeničane.

Sjajno je domaćin otvorio meč i vodio devet razlike nakon prve četvrtine, ali Zeničani prave veliki preokret i na poluvrijeme odlaze sa plus četiri.

Ipak, treća, a posebno četvrta dionica donijele su ubjedljiv i lagan trijumf domaćinu.

Lovro Buljević je u pobjedničkom timu upisao 21 poen i sedam skokova, Aaron Thomas je dodao 20 poena. Kod gostiju je Haris Ćurevac postigao 17.