Cedevita Olimpija upisala prvi poraz u ABA ligi, Stipanović ubacio sedam poena

Cedevita Olimpija upisala je prvi poraz ove sezone u ABA ligi, a izgubila je na gostovanju kod Mornara rezultatom 70:77 u petom kolu.

Gosti su vodili većim dijelom utakmice. Cedevita Olimpija nije ispuštala prednost sve do kraja treće četvrtine, a Mornar je u četvrtoj dionici stekao značajnu prednost, koju nije ispuštao do kraja utakmice.

Bh. košarkaš Andrija Stipanović proveo je na parketu nešto više od 22 minute, a ubacio je sedam poena, iz sedam skokova i tri asistencije.

U redovima Cedevite Miller-McIntyre je ubacio 14 poena, dok je Boatright dodao 13. Mornar je do pobjede vodio Pullen sa 17 poena, a Needham je ubacio 13, dok su Waller i Luković dodali po deset.