Cedevita Olimpija se plasirala u polufinale, Stipanović ubacio 11 poena protiv FMP-a

Cedevita Olimpija se plasirala u polufinale ABA Superkupa pobijedivši FMP rezultatom 1:1:92 nakon podužetaka, a na ovom meču jedan od najefikasnijih košarkaša bio je Andrija Stipanović.

Prvu četvrtinu Cedevita Olimpija je otvorila serijom od 6:0, a njihova prednost rasla je i do 13 poena, međutim sa plus šest su ušli u drugu dionicu (26:20). Početkom drugog perioda FMP je smanjivao zaostatak, a na kraju i došao do preokreta i prednosti od pet poena, ali se na odmor otišli s prednošću Cedevita Olimpije (45:43).

Klub našeg Stipanovića u trećoj četvrtini konstantno je imao prednost, koja je najviše iznosila deset poena sredinom perioda, ali su u posljednjih deset minuta ušli sa četiri poena prednosti (72:68). Cedevita Olimpija se “odlijepila” na devet poena u četvrtoj dionici, ali FMP je u finišu došao do izjednačenja i uslijedila je drama.

Reath je nešto više od pola minute prije kraja pogodio za vodstvo FMP-a od 88:86. Izgledalo je kao da se FMP odbranio, ali je Boatright izborio faul i pogodio je oba slobodna bacanja za izjednačenje. I otišlo se u produžetak. Ključne su bile trojke Blažiča i Simonoviča u produžetku, a Cedevita Olimpija je bila bolja sa 101:92.

Blažič je ubacio 21 poen uz devet skokova i sedam asistencija. Miller-McIntyre je dodao 18 poena, a Simonović 17. Stipanović je za 28 minuta ubacio 11 poena, uz sedma skokova i dvije asistencije. U poraženom timu najefikasniji bio je Jeremić sa 17 poena.