Čataković pogodio u važnoj pobjedi Trenčina nad Ružomberokom

Trenčin je u polufinalnom duelu dogiravanja za plasman na četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Evropa ligu savladao Ružomberok sa 4:2.

Gosti su u 12. minutu preko Joneca sa bijele tačke stigli do vodstva, da bi deset minuta kasnije Beridze poravnao, dok je Andrezly svojim pogotkom Ružomberok odveo na odmor sa prednosti od 2:1.

U drugom poluvremenu ekipa Trenčina je zaigrala odlično, pa golovima Beridze i Gonga preokreću rezultat, da bi Čataković u 82. minutu svojim pogotkom stavio tačku na ovaj susret.

Trenčin je ovom pobjedom prošao u finale ovog play-offa gdje će igrati protiv Žiline koja je danas sa 5:0 savladala Nitru, a ovaj meč se igra 27. maja sa početkom susreta u 17:30.