Čapljina iznenadila Bratunac, pobjede upisali Spars Realway i Leotar

Odigrane su tri utakmice 19. kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine, a Čapljina je iznenadila Bratunac, dok su trijumfe ostvarili Spars Realway i Leotar protiv Kaknja, odnosno Mladosti.

Čapljina je slavila na gostovanju kod Bratunca (69:81). Nakon prve četvrtine gosti su imali prednost od dva poena razlike (16:18), ali do poluvremena Bratunac je napravio preokret i stekao prednost od osam poena. Ipak, u nastavku utakmice Čapljina je igrala sjajno i pripale su joj obje dionice te su na kraju ostvarili trijumf.

Milin je vodio Čapljinu do pobjede sa 22 poena, osam skokova i asistencijom, dok je Sirić dodao 19, a Lužaić 18 poena. U poraženoj ekipi Dejan Ćup sa 16 poena i Vučičević sa 15, dok ih je pratio Pilčević sa 12.

Spars Realway nije dopustio iznenađenje na svom terenu protiv Kaknja i sarajevski klub slavio je sa 81:74. Već nakon prvih deset minuta domaći su imali devet poena prednosti (19:10). Do odlaska na odmor gosti su uspjeli smanjiti prednost Sparsa na dva poena, a u posljednju dionicu ušlo se neriješenim rezultatom. Međutim, Sparsi su odigrali dobro četvrtu četvrtinu i došli do pobjede.

Buza je bio odličan kod domaćih sa 18 poena, tri skoka i asistencijom, dok je Kamenjaš dodao 14 poena, a Memić i Moore po 11. Kod Kaknja najraspoloženiji su bili Dedić sa 17 i Arslanagić sa 16 poena.

Leotar je u uzbudljivoj završnici došao do trijumfa protiv Mladosti (90:85). Mladost se dobro držala u prvom dijelu utakmice i na odmor je otišla sa dva poena prednosti. Domaći su sjajno odigrali treću dionicu i u posljednjih deset minuta ušli sa sedam poena “viška”. Ipak, Mladost se ponovo vratila i u uzbudljivoj završnici domaći su upisali pobjedu.

Fenomenalnu partiju pružio je Rikalo koji je sa 35 poena bio najzaslužniji za pobjedu Leotara, a tome je dodao sedam asistencija. Ninković je dodao 16 poena. Kod poraženih Stojanović je ubacio 15 poena, a Đuranović jedan manje, dok su Mijović i Milanović dodali po 12.

kkbratunackkcapljinakkkakanjkkleotarkkmladostkksparsrealwayprvenstvo bih u kosarci