Calwert-Lewin rastužio West Ham i londonskoj ekipi zadao težak udarac u borbi za Ligu prvaka

Fudbaleri Evertona slavili su rezultatom 1:0 na gostovanju West Hamu i tako su udaljili londonsku ekipu od Lige prvaka.

Ćekićari su trebali pobjedu kako bi produžili san o plasmanu u Ligi prvaka.

Jedini gol na utakmici postigao je u 24. minuti Dominic Calwert-Lewin nakon asistencije Bena Godfreya.

Nakon primljenog gola, West Ham je zaigrao mnogo ofanzivnije, ali do poravnanja nije uspio doći. Said Benrahma je do poluvremena propustio najbolju šansu za poravnanje.

U nastavku je Vladimir Coufal pogodio stativu i to je bio kraj nadanja West Hama. Ostalo je 0:1.