Cadiz nastavio dobru formu: Andalužani savladali Eibar i došli u vrh tabele

Cadiz je nastavio dobru formu i večeras je u utakmici osmog kola španske LaLige ostvario pobjedu na gostovanju kod Eibara.

Prvu veću priliku imao je Eibar nakon nešto više od pola sata igre, kada je pokušao Takashi Inui. Samo tri minute poslije Alvaro Negredo je pogodio za 0:1.

Već u 39. minuti Cadiz je imao prednost od dva gola, a tada je pogodio Sanchez Ponce. Na početku drugog poluvremena Anthony Lozano je zatresao mrežu domaćih još jednom, no dosuđen je ofsajd. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja.

Ovom pobjedom Cadiz je došao u vrh tabele, tačnije na drugo mjesto sa 14 bodova, koliko ima i prvoplasirani Real Sociedad, ali i utakmicu manje.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.