Business liga: Addiko Banka slavila protiv VIK-a, Pokop i Javni Servis BiH remizirali

Večeras su u dvorani "Amel Bečković odigrana dva duela 11. sezone SC Business lige, dok je jedan meč registrovan službenim rezultatom.

Večeras su u dvorani “Amel Bečković odigrana dva duela 11. sezone SC Business lige, dok je jedan meč registrovan službenim rezultatom.

Addiko Banka je u prvom susretu sa 4:1 trijumfovala nad Vodovodom i Kanalizacijom, da bi Pokop sa 4:4 remizirao sa momčadi Javnog Servisa BiH.

Susret BH Pošte i Telemacha registrovan je službenim rezultatom u korist Poštara.

ADDIKO BANK – VIK 4:1 (ĆEHA 7’ 21’ 30’, RIBIĆ 15’ / KONJHODŽIĆ 22’)

ADDIKO BANK: RIBIĆ, BARBARIĆ, J. KOVAČEVIĆ, HADŽIOSMANOVIĆ, B. KOVAČEVIĆ, TODOROVIĆ, MINIĆ, PAVLOVIĆ, LIČINA, S. LACKANOVIĆ, MILINKOVIĆ, VASILJEVIĆ, LALOVIĆ, MUJANOVIĆ, ZOLETIĆ, TERZIĆ, ZELJIĆ, ČAMPARA, ČEHA, Đ. LACKANOVIĆ.

VODOVOD I KANALIZACIJA: HADŽIAVDIĆ, BAJRAKTAREVIĆ, HADŽIĆ, KLJUNO, ĆUHARA, MEHMEDIĆ, KOMAR, RATKIĆ, KONJHODŽIĆ, KAPIDŽIĆ, AS. MAŠIĆ, AD. MAŠIĆ, AVDIĆ, SPAHOVIĆ, ZUKIĆ, HUJIĆ.

Obje ekipe su odlično krenule u susret, pa su na otvaranju imali nekoliko prilika, međutim u završnici nije bilo dovoljno koncentracije pa su mreže ostale mirovati.

Tako su mreže mirovale sve do 7. minuta, kada odličnu akciju Addiko Banke u pogodak pretvara Ćeha i svoju ekipu dovodi do vodstva od 1:0.

Igrao se 15. minut kad Addiko Banka jedan kontranapad pretvara u pogodak, a strijelac za povećanje vodstva domaćih bio je Ribić.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao pa se sa 2:0 na semaforu otislo na odmor.

Na otvaranju drugog dijela, domaći preko Ćehe povećavaju vodstvo, ali odmah nakon kretanja sa centra Konjhodžić je pogodio pa je u 22. minutu na semaforu stajalo 3:1 u korist Bankara.

U 30. minutu Addiko ponovo povećava vodstvo, a treći put na ovom meču mrežu Bajraktarevića zatresao je Ćeha.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, pa je Addiko na kraju slavio pobjedu od 4:1.

POKOP – JAVNI SERVIS BIH 4:4 (BEKAN 6’, KUKIĆ 20’ DŽEMAIL 24’ 32'/ MEKIĆ 18’, TEŠANOVIĆ 19’ 37’, GLJIVA 36’)

POKOP: AVDAGIĆ, JURIĆ, BEKAN, BIHORAC, ČAVČIĆ, KOSOVAC, PLEH, ŽIGA, KORDA, RAŠČIĆ, SMAJIĆ.

JAVNI SERVIS BIH: IBRAHIMOVIĆ, S. PAMUK, A. PAMUK, TEŠANOVIĆ, GOVEDARICA, LJUCA, MEKIĆ, BOJČIĆ, PAZALJA.

Pokop je u 6. minutu preko Bekana došao do vodstva od 1:0 na ovom susretu.

Radost Grobara je trajala sve do pred kraj prvog dijela kada u 18. minutu Mekić pogađa za poravnanje.

Da bi u 19. minutu Tešanović nakon neopreznosti Kukića preokrenuo rezultat na 2:1 u korist gostiju.

Na samom kraju prvog dijela suci su dosudili kazneni udrac u korist Pokopa, a siguran realizator bio je Kukić, pa se na odmor otišlo sa 2:2 na semaforu.

Na samom otvaranju drugog dijela u 24. minutu, odličnu akciju Pokopa u pogodak pretvara Džemail Avdagić za novo vodstvo svoje ekipe od 3:2.

Igrao se 32. minut kada Pokop dolazi do povećanja vodstva, a drugi gol na susretu postigao je Džrmail Avdagić.

Četiri minute poslije Javni Servis BiH je uspio preko Gljive smanjiti prednost na 4:3, da bi u 37. minutu Tešanović drugim golom na meču svojoj ekipi donio poravnanje.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su Pokop i Javni Servis na kraju podijelili bodove.

BH POŠTA – TELEMACH 5:0 (SLUŽBENI REZULTAT)

Večerašnje mečeve sudile su internacionalne sudije, Farik Kečo i Alem Bajrović.