Burnley otkinuo bod favorizovanom Leicesteru, Aston Villa poražena u gostima kod fenjeraša

Dva susreta Premiershipa igrana su večeras u terminu od 19 sati, a favorizirane ekipe svoj status favorita nisu opravdale.

Burnley je kao domaćin iznenadio favorizirani Leicester – bilo je pomalo neočekivanih 1:1, iako su domaćini odradili sasvim korektnu utakmicu. Osim toga, posljednji Sheffield je ugostio Aston Villu te je ispratio put Birminghama s minimalnim slavljem od 1:0.

Burnley je čak poveo protiv Lisica – igrala se četvrta minuta, kada je Vydra zabio za početno vodstvo. Iskoristio je grešku obrane Leicestera, presjekao loptu i odlučno opucao za 1:0. Da ne ostane na tome, ipak se za goste ukazao Iheanacho koji je za egal, kako će se ispostaviti – konačni, pogodio u 34. minuti.

Sjajno mu je asistirao Ndidi, a Iheanacho je loptu sjajnim poluvolejem preusmjerio u gol domaće momčadi pored nemoćnog vratara.

Iako su imali posjed od 39 posto naspram Leicesterovih 61 posto, igrači Burnleyja bili su barem podjednako opasni. Uputili su 12 udaraca, od čega je u okvir išlo sedam. Leicester je opucao 15 puta, a četiri je udarca išlo u okvir domaćeg vratara Popea.

Još jedan iznenađujuć rezultat servirali su igrači Sheffield Uniteda. Fenjeraš je dočekao Aston Villu, ekipu s rekordnim brojem clean-sheetova (utakmica bez primljenog pogotka) ove sezone u Engleskoj.

Na koncu su ih porazili minimalnih 1:0 zahvaljujući dosta sretnom pogotku McGoldricka iz 30. minute. Baldock je povukao loptu i opucao, a pri kraju putanje lopte, prije odlaska u gol-aut, ukazao se McGoldrick i iskoristio konfuziju u redovima gostiju za vrijedna tri boda. Villa je bila dominantna, imala je loptu 72 posto vremena, uputila je 16 udaraca te četiri u okvir, ali lopta nije ulazilo u gol.

Čak je Jagielka dobio crveni karton u 57. minuti, ali gostima ni to nije bilo dovoljno da izbore barem remi.