Bundesliga: Ljepotica kola odigrana u Leverkuzenu, Freiburg jedva do remija protiv Kolna

U popodnevnom terminu odigrano je pet utakmica četvrtog kola Bundeslige.

Freiburg je bio na rubu domaćeg poraza, Koln je vodio od 33. minute golom Anthonyja Modestea sve do samog finiša. No, gosti su prvo ostali s igračem manje kada je Kainz u 74. minuti dobio drugi žuti karton, a zatim i primili gol u samoj završnici. Minut prije kraja autogol je upisao Czichos, za konačnih 1:1.

Ermedin Demirović je ušao u 82. minuti, kada je zamijenio Lucasa Holera.

Najuzbudljivije bilo je u Leverkuzenu gdje je Borussia Dortmund savladala Bayer sa 3:2.

Ponovo je zablistao Erling Haaland, Norvežanin nastavlja da trese mreže u svim dresovima i takmičenjima. Tako je presudio i Apotekarima, pogocima u 37. i 75. minutu.

Meč je obilježio i sjajan pogodak Raphaela Guerreira iz slobodnog udarca u 70. minutu.

Čast gostiju branili su i Wolfsburg i Mainz koji su sa po 2:0 bili bolji Greuthter Firtha i Hoffenheima.

Union i Augsburg su u Berlinu odigrali susret bez pogodaka.