Bundesliga: Bičakčiću svih 90 minuta u pobjedi Hoffenheima, Demirović trijumf Freiburga odgledao s klupe

U popodnevnom terminu od 15.30 sati, danas je odigrano pet utakmica prvog kola njemačke Bundeslige.

Hertha je u Bremenu savladala Werder rezultatom 4:1. Već nakon prvog dijela igre bilo je 2:0 za goste koji su vodili golovima Pekarika i Lukebakija, da bi u drugom dijlu prednost dodatno uvećao Cunha. Počasni pogodak za goste postigao je Selke, a konačan rezultat postavio je Cordoba.

Eintracht je u Frankfurtu remizirao sa Arminijom 1:1. Novajlija u Bundesligi poveo je golom Soukua, ali je domaćin uspio izbjeći poraz zahvaljujući Andreu Silvi.

Freiburg je u pravoj goleadi savladao u gostima Stuttgart rezultatom 3:2 golovima Petersena, Sallaija i Wamangituke. Ermedin Demirović je s klupe odgledao pobjedu svoje nove ekipe, očito će se morati još malo strpiti za zvanični debi u Freiburgu.

Hoffenheim je savladao Koln u gostima također sa 3:2, uz hat-trick hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića. Ermin Bičakčić je odigrao cijeli meč, zaradio je žuti karton u nadoknadi prvog poluvremena.

Večeras od 18.30 na programu je susret dvije Borussije, Dortmund i Monchengladbach.