Bundesliga: Bayern se namučio za trijumf nad Herthom, Schalke i dalje katastrofalan

Četiri utakmice 23. kola njemačke Bundeslige odigrana su u tradicionalnom terminu od 15:30, a fudbaleri Bayerna opravdali su ulogu favorita protiv Herthe i slavili minimalnu pobjedu rezultatom 1:0.

Do svoje treće uzastopne pobjede u Bundesligi Bayern je došao na teži način od očekivanog. U prvih 45 minuta nije bilo golova, a onda je Javi Martinez pogodio u 62. minuti na asistenciju Jamesa Rodrigueza za pobjedu domaćih.

Ostalo je 1:0, a gosti su zbog crvenog kartona kojeg je dobio Karim Rekik završili duel sa igračem manje. Bosanskohercegovački fudbaler Vedad Ibišević nije igrao u ovom meču.

Impresivnu pobjedu upisala je ekipa Wolfsburga na gostovanju Monchengladbachu rezultatom 3:0. Admir Mehmedi dvaput, te Yannick Gerhardt jednom pogađali su za siguran trijumf gostiju.

Sjajan meč odigrala je ekipa Freiburga i slavila je protiv Augsburga rezultatom 5:1, dok je Mainz razbio u ovom trenutku katastrofalni Schalke rezultatom 3:0.