Bundesliga: Bayern pregazio Koln, Union Berlin i dalje na stazi za Ligu prvaka

Bayern se vratio na pobjednički kolosjek poslije poraza na svom terenu od Borussije Monchengladbach. Bavarci su danas slavili protiv Kolna sa 0:4 u gostima.

Naravno da je briljirao Robert Lewandowski, vjerovatno najbolji napadač današnjice.

Poljak je pogodio u devetoj minuti utakmice, da bi u 25. minutu Tolisso uspio povisiti na 0:2. Pogodak za 0:3 djelo je Roberta Lewandowskog u 63. minuti nakon asistencije Sanea, da bi Poljak svoj treći gol postigao u 75. minutu utakmice, ponovo je Sane bio fantastičan prolazeći svoje rivale na sredini terena i sjajnom asistencijom je ponovo častio Lewu.

Bochum je poražen na gostovanju Mainzu, bilo je 1:0 za domaćina kojem je ova pobjeda veoma bitna u primarnom cilju, a to je opstanak. Jedini gol na ovom meču dijelo je Saint Justea u 48. minutu.

Leipzig je stigao do veoma značajne pobjede, danas su slavili na gostovanju Stuttgartu rezultatom 0:2. Već u 11. minutu je iz penala strijelac bio Andre Silva, a konačnih 0:2 postavio je Nkunku u 70. minutu.

Union Berlin je i dalje u borbi za Ligu prvaka, posebno nakon današnjeg tirjumfa nad Hoffenheimom, 2:1. Baumgartl je autogolom doveo goste iz Hoffeneijma u prednost u 16. minutu, da bi Voglsammer izjednačio u 22. minuti meča. Konačnih 2:1 djelo je Promela u 73. minuti.

U duelu između Wolfsburga i Herthe golova nije bilo.