Bundesliga: Bayern i Leipzig se napatili za trijumfe, Leverkusen do bodova sa igračem manje

Pet utakmica 17. kola njemačke Bundeslige odigrano je u terminu od 15:30, a favoriti su uspjeli ostvariti pobjede.

Bayern Munchen se dugo patio sa Wolfsburgom na svom terenu, a na kraju je nekako uspio slomiti otpor gostiju i upisati važna tri boda.

Golove u posljednjih pet minuta postigli su mladi Joshua Zirkzee i Serge Gnabry.

Leipzig, koji je lider na tabeli, slavio je nakon preokreta u samom finišu protiv Augsburga rezultatom 3:1. Pobjedu Bikovima donijeli su Laimer, Schick i Poulsen u posljednjih 20 minuta susreta.

Bayer Leverkusen je u nadoknadi stigao do pobjede sa igračem manje kod Mainza (0:1), dok su Schalke i Freiburg remizirali rezultatom 2:2.