Budućnost pružila dobar otpor, ali Zvezda povela u finalnoj seriji ABA lige

Crvena zvezda je povela u seriju finala ABA lige sa 1:0 nakon što je beogradski klub na svom parketu večeras savladao Budućnost rezultatom 82:78.

Domaći su imali devet poena prednosti u prvoj četvrtini, ali ovaj period igre je završen neriješeno (20:20). Rezultat je bio u egalu i u drugoj dionici, a Crvena zvezda je otišla na odmor sa šest poena prednosti (44:38).

Budućnost nije dozvoljavala domaćima da dođu do dvocifrene prednosti, a u trećoj četvrtini u nekoliko navrata poveli su sa jedan razlike. U posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom osam poen poena prednosti domaćih (63:55).

Zvezda je tek u četvrtoj dionici došla do dvocifrene prednosti, koja je išla do 15 poena, ali je Budućnost to uspjela donekle istopiti i zaprijetiti domaćih. Budućnost je došla i na čak dva poena zaostatka u finišu, no Zvezda to nije prokockala.

Reed je bio najefikasniji na utakmici sa 26 poena, deset skokova i asistencijom, no to na kraju nije pomoglo Budućnosti da dođe do pobjede. U crnogorskoj ekipi Ivanović je dodao 16 poena, deset asistencija i dva skoka.

Zvezdu je do trijumfa vodio Dobrić sa 23 poena, pet skokova i asistencijom, a pratio ga je Loyd sa 21 poenom, šest skokova i pet asistencija. Davidovac je utakmicu završio sa skorom od 12 poena, tri skoka i asistencijom.