Budućnost bolja od Cibone: Gordić ubacio deset poena, Sulejmanović jedan manje

Cibona je poražena od Budućnosti u 21. kolu ABA lige rezultatom 87:94, a ovo je bio i okršaj bh. košarkaša. Nemanja Gordić je ubacio deset poena u pobjedničkom timu, a kod domaćih Emir Sulejmanović postigao je sedam poena.

Od početka utakmice Budućnost je imala prednost, da bi je Cibona uspjela sustići u finišu drugog perioda, te se na odmor otišlo neriješenim rezultatom (49:49).

Odmah na početku treće dionice crnogorska ekipa je došla do prednosti, koja je do ulaska u četvrtu četvrtinu iznosila 20 poena (58:78). Domaći su pokušali “istopiti” prednost gostiju, ali nisu uspjeli i poraženi su sa 87:94.

Sulejmanović je odigrao 14 i pol minuta, a u tom periodu ubacio je sedam poena i dodao tri defanzivna skoka. Reynolds je bio najefikasniji u timu koji predvodi Damir Mulaomerović, bivši selektor BiH.

Šehović i Subotić sa po 17 poena vodili su Budućnost do pobjede, a drugi bh. košarkaš, Gordić, postigao je deset poena za 19 minuta koliko je proveo na parketu. Svojoj statistici dodao je i pet asistencija i dvije ukradene lopte.