NBA: Brooklyn Netsima pripao triler protiv Denver Nuggetsa, solidno izdanje Džanana Muse

U vrlo neizvjesnoj utakmici košarkaši Brooklyn Netsa rezultatom 105:102 slavili su protiv Denver Nuggetsa uz solidan učinak Džanana Muse.

Meč su bolje otvorili domaći i imali su prednost tokom čitavog prvog poluvremena. Ipak, Nuggetsi su održavali priključak, pa se odmah moglo pretpostaviti da ćemo gledati dramu.

Tako je i bilo. Do posljednjih trenutaka nije se znao pobjednik meča. Nijedna ekipa nije imala dvocifrenu prednost, a u posljednju dionicu ušlo se sa plus pet za domaće.

U posljednjim minutama imali smo pravu rezultatsku klackalicu. Razigrani Dinwiddie je polaganjem 20 sekundi prije kraja doveo Brooklyn u vodstvo, da bi u narednom napadu Barton promašio dugu akciju i time su Netsi došli na korak od pobjede.

Sa linije slobodnh bacanja precizan je oba puta bio Prince, da bi sedam sekundi prije kraja Murray pokušao za tri poena i tako izboriti produžetak, no bio je neprecizan i Brooklynu je pripala velika drama.

Bosanskohercegovački reprezentativac Džanan Musa bio je solidan večeras. Na terenu je proveo nešto manje od 13 minuta i postigao je sedam poena uz dva skoka.

Spencer Dinwiddie je bio najefikasniji u domaćem timu sa 24 poena, dok je 19 dodao Allen. Kod gostiju 24 poena Nikole Jokića, a tri manje Murraya.