Brooklynu pripala drama u duelu njujorških ekipa, Džanan Musa ponovo bez minuta na parketu

Brooklyn Netsima je pripao duel njujorških ekipa nakon drame u finišu susreta.

Nije djelovalo da će tako teško Netsi doći do pobjede, domaći su imali opipljivu prednost u Barclays Centeru tokom većeg dijela utakmice i u zadnju četvrtinu ušli s vodstvom od 94:83.

Ipak, New York je polako smanjivao razliku da bi u posljednjim minutama došao do preokreta trojkom Waynea Ellingtona za 107:106. Četrdesetak sekundi prije kraja Knicksi su vodili sa 109:108, da bi Kyrie Irving pogodio trojku za novu prednost Brooklyna.

Zatim je Julius Randle izgubio loptu, uslijedio je faul nad Spencerom Dinwiddiejem, koji je uredno pospremio oba bacanja za konačnih 113:109.

Irving je bio najefikasniji kod Netsa (26 poena), pratio ga je Dinwiddie (20). Džanan Musa ponovo nije dobio ni minute na parketu te sad već zabrinjava status koji ima kod trenera Kennyja Atkinsona na startu sezone…

Kod Knicksa, naefikasniji je bio Allonzo Trier (22).

Prve pobjede u novoj sezoni ostvarili su Lakersi i Trail Blazersi. Portland je slavio u gostima kod Sacramenta sa 112:122 (Lillard 35), a kalifornijski tim u svom Staples Centeru pobijedio Utah Jazz sa 95:86 (James 32).

Po triple-double su ostvarili Nikola Jokić (23 poena, 14 skokova, 12 asistencija) i Luka Dončić (25 poena, po 10 skokova i asistencija) u pobjedama Denvera i Dallasa.