Brooklyn pobjedom nad Sacramentom osigurao play-off, Džanan Musa dobio tek ‘garbage time’

Brooklyn Netsi su nastavili igrati po sistemu toplo-hladno tokom završnice NBA sezone u Orlandu. Nakon teškog poraza od Bostona (115:149), sinoć su ostvarili glatku pobjedu nad Sacramentom, 119:106.

No, sada su barem riješili ono i zbog čega su došli u “bubble”, trijumfom nad Kingsima osigurali su plasman u play-off.

Sacramento je tek do polovine druge četvrtine bio ravnopravan protivnik Brooklynu, nakon što su Netsi ostvarili opipljiviju prednost (63:49 – minut i po prije kraja prvog poluvremena) više se nisu osvrtali natrag.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Caris LeVert (22 poena) i Joe Harris (21), kod Kingsa Bogdan Bogdanović (27).

Džanan Musa, nažalost, nije se naigrao. Dobio je tek takozvani “garbage time” ulaskom u igru minut i 48 sekundi prije kraja meča. Za to vrijeme upisao je po jedan poen i skok.