Brighton i Arsenal podijelili bodove, nije bilo pogodaka na Amexu

Brighton i Arsenal su remizirali u utakmici sedmog kola engleske Premier lige, a nije bilo pogodaka na Amexu.

Prvo veće uzbuđenje viđeno je u 23. minuti. Topnici su imali sreće, jer je viđen nevjerovatan promašaj Shaney Duffyja. Minutu poslije Pierre-Emerick Aubameyang je imao veliku šansu za Arsenal, međutim rezultat je ostao nepromijenjen.

Neal Maupay je bio u velikoj šansi u 31. minuti kada je šutirao pored gola. Još jednom je pokušao Duffy u 38. minuti, no poslao je loptu pored gola. U drugom dijelu utakmice dugo se čekalo na neku ozbiljniju priliku.

Emile Smith Rowe je u 76. minuti bio u šansi, a desetak minuta poslije na drugoj strani Maupay je ponovo pokušao, no ostalo je 0:0. Duffy je u sudijsoj nadoknadi pao u šesnaestercu Topnika, a intervenisao je VAR. Jonathan Moss nije pokazao na bijelu tačku i ostalo je 0:0.