Breogan poražen na gostovanju Unicaji u Malagi, solidna partija Džanana Muse

Košarkaši Breogana upisali su danas drugi ovosezonski poraz u španskoj ACB ligi, a bolja od njih je na domaćem terenu bila Unicaja Malaga.

Slavila je Unicaja sa 72:64, a do pobjede je došla nakon preokreta, pošto je nakon prvog poluvremena Breogan vodio sa 30:37.

Drugo poluvrijeme je donijelo mnogo bolju igru Unicaje, a Džanan Musa i družina nisu uspjeli zadržati prednost.

Posebno je dobro Unicaja igrala u trećojo četvrtini koju je dobila rezultatom 21:12.

Na kraju je, dakle, završilo 68:62, a Musa je utakmicu okončao sa 12 ubačenih poena i 5 skokova. Za dva poena Musa je šutirao 3/8, dok je pogodio jednu tricu iz četiri pokušaja. S linije slobodnih bacanja šutirao je 3/5.

Unicaju je do trijumf nosio sjajno Norris Cole sa 26 poena i 3 asistencije, a Fernandez je imao 13 ubaaja dok je kod Breogana najefikasniji bio Mahalbašić sa 19 koševa.