Brazil i Argentina rutinski slavili, čudesan rezultat u duelu Meksika i Urugvaja

Reprezentativno okupljanje iskoristile su i selekcije iz Južne i Sjeverne Amerike kako bi odigrale prijateljske susrete.

Uspješni su noćas bili velikani, Argentina i Brazil, te nisu imali pretjerano težak zadatak.

Argentina je, u potpuno izmijenjenom sastavu, dočekala Gvatemalu i slavila rezultatom 3:0. Sva tri gola domaćin je postigao u prvom poluvremenu.

Igrao se 27. minut kada je Gonzalo Martinez doveo Gaučose u vodstvo, da bi sedam minuta kasnije Giovani Lo Celso udvostručio prednost. Konačan rezultat postavio je Giovanni Simeone minut prije odlaska na odmor.

Ništa više problema nije imao ni Brazil, koji je gostovao znatno jačoj selekciji od Gvatemale, Sjedinjenim Američkim Državama. Ipak, selektor Tite je izveo gotovo najjači sastav Selesaa, i bilo je jasno da se SAD-u smiješi poraz.

Nakon deset minuta igre gosti su poveli, kada je Roberto Firmino pogodio, a u finišu prvog dijela Neymar koristi penal i tako postavlja konačnih 0:2.

Tite je dao priliku u nastavku brojnim debitantima, među kojima je i Richarlison, zvijezda Evertona koja igra odlično na početku sezone.

Od ostalih rezultata, Kolumbija je rezultatom 2:1 savladala Venecuelu, a Ekvador rezultatom 2:0 Jamajku. Interesantan rezultat zabilježen je u Hjustonu gdje je Urugvaj razbio Meksiko. Suarez i družina je bila ubjedljiva, pa je slavila rezultatom 4:1.