Bravo, Zmajići: Mlada reprezentacija BiH osvojila veliki bod u Belgiji!

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je veliki bod na gostovanju kod Belgije u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo (0:0). Izabranici Vinka Marinovića su prikazali veoma dobru igru i pokazali da se mogu nositi i sa najjačim reprezentacijama, te su došli do četvrtog boda u okviru grupe 9.

Belgija je na početku napadala konstantno, ali naša odbrana bila je na nivou. Zlomislić je u drugoj minuti lagano uhvatio centaršut Antonuccija, koji je u devetoj minuti šutirao daleko pored gola. Šerbečića je veoma loše pokušao iz velike udaljenosti u 13. minuti. U istoj minuti Mustedanagić je pokušao sa nešto više od 20 metara, ali odbranio je golman Belgije.

Mustedanagića je uputio vrllo dobar udarac u 20. minuti, koji završio je malo pored gola. Minutu poslije viđena je opanost u našem šesnaestercu, a De Smet je poslao loptu pored gola. Belgija je nastavila sa napadima, a u 25. minuti udarac Antonuccija iz slobodnog udarca otišao je preko gola.

Nakon pola sata igre naši igrači su ostavili dosta prostora Saelemaekersu, koji je pogodio stativu. Antonucci je konstantno prijetio Zmajićima, a u 35. minuti uputio je novi udarac, koji je završio pored gola. Zlomislić je u 36. minuti veoma dobro reagovao nakon kornera Belgijanaca.

Opasan udarac prema našem golu uputio je Amuzu u 37. minuti, ali nije bilo promjene rezultata. Do kraja prvog dijela nije se dešavalo ništa značajno, a u drugom poluvremenu viđena je mnogo bolja igra izabranika Vinka Marinovića. Odmah na startu drugog poluvremena Bojo je pokušao, a Svilar nije imao problema.

Belgijanci su imali veliku priliku u 50. minuti kada je Amuzu poslao loptu preko gola iz dobre pozicije. Četiri minute poslije Mujakić nije uspio zahvatiti loptu pred golom Belgije. Demirović je u 65. minuti umalo iskoristio veliku grešku golmana Svilara.

Najbolja šansa na utakmici viđena je u 74. minuti. Openda je bio sam na sedam metara, ali je šutirao preko gola. U nastavku Marinović je napravio neke izmjene i Zmajići u uspjeli doći do velikog boda.

BELGIJA U-21 – BiH U-21 0:0

Stadion: Den Dreef (Heverlee). Sudija: Volen Chinkov (Bugarska). Žuti kartoni: Openda (Belgija) Ćatić, Šerbečić, Demirović (BiH).

BELGIJA U-21: Svilar, Bornauw, Faes, De Smet, Verstraete (od 91. minute Vanzeir), Openda, Antonucci (od 80. minute Bataille), Amuzu, Busi, Peeters (od 80. minute Bushiri) i Saelemaekers.

BiH U-21: Zlomislić, Šabanović, Šerbečić, Miličević, Mustedanagić, Danilović, Demirović (od 91. minute Mulahusejnović), Ćavar (od 88. minute Čeliković), Mujakić, Bojo i Ćatić (od 80. minute Hadžić).