Brady ‘rasplakao’ Turke, Nainggolan presudio Šveđanima

Belgija i Švedska su igrale duel koji je odlučivao direktno o učesniku osmine finala. Šveđanima su igrala samo tri boda, dok je Belgijancima bio dovoljan i neriješen ishod. Na početku utakmice obje ekipe su imale
dvije dobre šanse, Šveđani preko Berga, Belgijanci preko Lukaku no rezulat se nije mijenjao. Nakon toga suljedilo je 20 min nezanimljive igre, a naredna šansa je bila u 27. minuti no Ibrahimović je šutirao pored gola. U finišu prvog poluvremena Meunier je propustio sjajnu šansu za Belgijance.

Nastavak meča donosi sličnu sliku na terenu. Prvih 20 minusta nastavka nije donijelo puno šansi, a u 66. De Bruyne je zaprijetio no mreže su ostale mirovati. Lukaku se našao u u novoj prilici u 73.minuti no bio je neprecizan, da bi šut Ibrahimovića u 78. minuti  odbranio Courtois. Ipak u 84. minuti, Radja Naingolan sjajnim pogotkom dovodi Belgijance u vodstvo od 1:0.

Drugi duel grupe je donio veoma izjednačen meč Irske i Italije. Ircima je trijumf odgovarao za prolaz dalje, dok su Azzuri već kolo prije kraja osigurali prvu poziciju u grupi.

Prvu šansu na utakmici smo vidjeli u devetoj minuti kada je Jeff Hendrick šutirao, ali je lopta otišla pored gola da bi potom u 21. minuti pokušao Daryl Murphy, ali je njegov udarac sjajno odbranio Sirigu.  Posljednju šansu za Irsku u prvom dijelu je imao Duffy, ali nije bilo promjene rezultata da bi potom zaprijetio Immobile, ali je lopta otišla pored gola.  U nastavku su Talijani prijetili preko Zaze, ali je ostalo 0:0. U 85. Brady pogađa gol Italijana i donosi veliko slavlje Ircima, a ispostavit će se na kraju i plasman u nokaut fazu Eura kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Italija – Irska 0:1
Belgija – Švedska 1:0