Božičić: Najvažnije je da smo pobijedili, ne mogu zamjeriti sudiji što mi je dodijelio crveni karton

Čelik je nakon preokreta na svom terenu danas na Bilinom polju u 16. kolu BHT Premijer lige s 2:1 (2:1) porazio posljednjeplasiranu Zvijezdu 09, čime su zenički nogometaši upisali veoma važne bodove.

Gosti su poveli u 5. minuti golom Ognjena Đelmića, dok je za domaći tim oba gola postigao Paragvajac Filipitto Carlos, koji je pogodio u 27. i 31. minuti.

Mi smo odlično otvorili utakmicu, odigrali smo dobro 20 – 25 minuta, nakon čega dolazi do pada. Čelik je to znalački iskoristio i pobijedio”, kazao je trener gostiju Adnan Zildžović, koji je istakao odličnu atmosferu na zeničkom stadionu i zaslužen trijumf Čelika.

Zildžović je dodao da su još 51 bod “u igri“ te da se Zvijezda 09 neće predati, odnosno da vjeruju da mogu osigurati i opstanak.

Za nas je ovo bila veoma teška utakmica, pogotovo nakon svih dešavanja u klubu proteklih dana. Mi smo samo na momente igrali dobro, ali najvažnije je bilo da pobijedimo i osvojimo tri boda. Uspjeli smo u finišu izdržati pritisak Zvijezde i osvojiti tri boda“, kazao je Čelikov trener Slaviša Božičić, koji je zbog crvenog kartona ranije morao napustiti teren.

Moj crveni karton je apsolutno opravdan. Znate kako je kada protivnik napada, kada želite sačuvati vodstvo… Ponijelo me, jesam zagazio u teren i ne mogu da zamjerim sudiji što je donio takvu odluku”, istakao je Božičić.

S obzirom da reprezentacija u ponedjeljak, 11. novembra dolazi u Zenicu kako bi se spremila za utakmicu s Italijom (15. novembra), Božičić najavljuje da će morati otići negdje na mini-pripreme izvan grada.