Bournemouth i Everton ponovo prikazali sjajan fudbal: Raspoloženi Callum Wilson srušio Karamele

Fudbaleri Bournemoutha slavili su veoma lijepu pobjedu na svom terenu protiv Evertona rezultatom 3:1 u petom kolu engleske Premier lige.

Dueli Bournemoutha i Evertona, sada već tradicionalno, nude golijade i vrlo kvalitetan fudbal, pa nije bilo razloga da tako ne bude i danas.

Callum Wilson je doveo Trešnjice u vodstvo u 23. minuti nakon kornera i gužve ispred gola Jordana Pickforda, ali je u posljednjoj minuti prvog dijela Dominic Calwert-Lewin iskoristio centaršut Richarlisona sa desne strane.

Rezultatom 1:1 otišlo se na odmor, a onda je promjena Eddieja Howea i uvođenje Ryana Frasera promijenilo tok meča. Mladi škotski fudbaler je pogodio u 67. minuti iz slobodnog udarca, deset minuta nakon što je ušao u igru, da bi konačan rezultat postavio raspoloženi Wilson u 72. minuti.

Tom pobjedom Bournemouth je došao na osmo mjesto tabele sa sedam osvojenih bodova, koliko ima i današnji rival, ali sa slabijom gol razlikom.