Bosnalijek “ukopao” Pokop, SIPA ponovo brojala do pet, Bazen Otoka bolji od Telemacha

Večeras su u dvorani "Amel Bečković" odigrani prvi susreti drugog kola 11. sezone SC Business lige.

Večeras su u dvorani “Amel Bečković” odigrani prvi susreti drugog kola 11. sezone SC Business lige.

Bosnalijek je sa 5:0 savladao Pokopa, da bi SIPA identičnim rezultatom trijumfovala nad Vodovodom i Kanalizacijom. Bazen Otoka je na krilima Smajovića slavio pobjedu od 4:2 nad Telemachom.

BOSNALIJEK – POKOP 5:0 (HALVADŽIJA, RAŽANICA, KAPIDŽIJA, MRGUDA, VRUĆAK)

Prvi dio susreta, obje ekipe su igrale ujednačenim ritmom, napadi su se konstantno smjenjivali na obje strane, ali pogodaka nije bilo pa se na odmor otišlo sa 0:0.

U drugom dijelu igre Bosnalijek je ubacio u brzinu više pa na otvaranju preko Halvadžije dolaze do vodstva.

Par minuta kasnije Ražanica je povisio vodstvo, da bi u 32. minutu Kapidžija zabio za prednost od 3:0.

U 33. minutu Mrguda pogađa, da bi Vrućak u 37. minutu postavio konačnih 5:0.

VrijedI istaći da je Pokop u dva navrata imao priliku da sa 10 metara nakon kumulativnog prekršaja postigne pogodak, ali ova puta Mrguda je fenomenalno regovao, te Smajiću odnosno Bekanu odbranio ove udarce.

BOSNALIJEK: ERS. MRGUDA, ERM. MRGUDA, RAŽANICA, HALVADŽIJA, PAŠIĆ, KUŠUNDŽIJA, HUKELIĆ, VRUĆAK.

POKOP: AVDAGIĆ, JURIĆ, BEKAN, BIHORAC, ČAVČIĆ, KOSOVAC, PLEH, ŽIGA, KORDA, RAŠČIĆ, SMAJIĆ.

VODOVOD I KANALIZACIJA – SIPA 0:5 (MUTAPČIĆ x2, ČELIGIJA, MATOS, AVRAM)

Uvodnih desetak minuta gledali smo ujednačenu utakmicu obje ekipe, ali sredinom prvog dijela SIPA je pokazala da će ove godine biti ozbiljan takmac za sami vrh tabele.

Tako su u 15. minutu preko Mutapčića stigli do vodstva, da bi u 20. minutu isti igrač zaključio poluvrijeme i postavio konačan rezultat prvog dijela igre na 2:0.

U drugom dijelu SIPA je nastavila gdje je stala u prvom, pa u 28. minutu preko Čeligije dolaze do pogotka za 3:0.

Igrao se 30. minut kada je Matos pogodio za već tada visokih 4:0 na semaforu.

SIPA je u 37. minutu izvela odličan kontranapad, koji u pogodak pretvara Avram za dodatno povećanje vodstva svoje ekipe.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao pa je SIPA na kraju slavila trijumf od 5:0.

VODOVOD I KANALIZACIJA: HADŽIAVDIĆ, BAJRAKTAREVIĆ, HADŽIĆ, KLJUNO, ĆUHARA, MEHMEDIĆ, KOMAR, RATKIĆ, KONJHODŽIĆ, KAPIDŽIĆ, AS. MAŠIĆ, AD. MAŠIĆ, AVDIĆ, SPAHOVIĆ, ZUKIĆ, HUJIĆ.

SIPA: BEČIROVIĆ, JOLOVIĆ, PRUTINA, KALJANAC, ŠEHOVIĆ, HELJIĆ, MILETIĆ, AVRAM, SARIĆ, SARAJKIĆ, BLAŽIĆ, HASANOVIĆ, RAONIĆ, MUTAPČIĆ, MATOS, DAMJANOVIĆ, HRGOTA, RISTIĆ, DRNDA, KADIĆ, ČELIGIJA, VEIZ, GAČANOVIĆ, RADOVANOVIĆ, DRAGIČEVIĆ.

TELEMACH – BAZEN OTOKA 2:4 (Arnautović, Tahmaz / Smajović x4)

Na početku meča obje ekipe su se postavile veoma čvrsto, iako je Bazen Otoka imao nešto više prilika, promjene rezultata u prvih desetak minuta nije bilo.

Igrao se 12. minut kada Muzika zaustavlja dalekometni udarac Simonovića, da bi na odbijenu loptu natrčao Smajović i doveo ekipu Bazena do vodstva od 1:0.

U posljenjoj minuti prvog dijela igre Smajović je ponovo pogodio i postavio konačan rezultat poluvremena od 2:0 u korist Bazena.

Odmah na otvaranju drugog dijela igre Telemach brzim golovima Arnautovića i Tahmaza dolazi do poravnanja na 2:2.

U 30. minutu Feriz je odlično sačuvao loptu i proslijedio je Smajoviću koji ponovo pogađa za novo vodstvo Bazendžija.

Igrala se 32. minuta kada fenomenalnim udarcem Smajović ponovo matira Muziku za 4:2 na semaforu.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa je Bazen slavio pobjedu od 4:2.

TELEMACH: HOŽBO, ARNAUTOVIĆ, ŠUŠNJEVIĆ, LEMEZAN, FOČIĆ, TAHMAZ, HODŽIĆ, BANDUKA, SOKOLOVIĆ, GALIĆ, MUZIKA.

BAZEN OTOKA: SUBAŠIĆ, DELJKOVIĆ, SIMONOVIĆ, SMAJOVIĆ, KLAČAR, FERIZ, VELIĆ, BAŠIĆ, SRNA.

Utakmice sudili Almedin Berilo i Sanel Herceglija.