Bosna Royal poražena na nezgodnom gostovanju od Rogaške

.

Košarkaši Bosne Royal ubjedljivo su poraženi od Rogaške rezultatom 64:80 na gostovanju u 14. kolu ABA II lige.

Nakon dvije vezane pobjede u ovom takmičenju, Bosna je doživjela poraz na teškom gostovanju kod Rogaške koja je slavila i u prvom duelu odigranom u Sarajevu.

Prva četvrtina bila je dosta ravnopravna, a nakon nje domaćin je imao četiri poena prednosti. Ipak, ključni momenti dogodili su se u drugoj dionici kada Slovenci prave seriju i dolaze do dvocifrene prednosti.

U nastavku Bosna nije imala recept za oporavak, pa se prednost Rogaške povećavala sve do 18 poena krajem treće četvrtine. U posljednjem dijelu igre Bosna je malo smanjila prednost, ali do preokreta nije mogla.

Marko Šturanović je bio najefikasniji u redovima Bosne sa 15 poena, dok su dvocifreni bili Rešidović i Knežević sa po 11.

Za Rogašku po 17 postigli su Davis i Pajić, a 13 je dodao Fon.