Bosanskohercegovački stručnjak doživio prvi poraz ove sezone u 2. Bundesligi

Mersad Selimbegović, bosanskohercegovački stručnjak, doživio je prvi poraz u njemačkoj 2. Bundesligi, a njegov Jahn Regensburg izgubio je na gostovanju kod Paderborna (3:1) u utakmici šestog kola.

Selimbegović je u dosadašnjih pet kola ove sezone upisao dvije pobjede i tri remije, a danas je uslijedio prvi poraz.

Paderborn je došao u 20. minuti do prednosti od 1:0 preko Hunemeiera, a samo tri minute poslije Albers je poravnao na 1:1. Ipak, u drugom poluvremenu domaći su došli do trijumfa pogocima Terrzzina u 62. i Hunemeiera u 79.

Erzgebirge Aue i Kiel su remizirali (1:1), uz golove Krugera za domaće i Serre za goste, a u ovom susretu bh. fudbaler Ognjen Gnjatić ostao je na klupi za rezerve.