Borussia Dortmund teškom mukom izbacila drugoligaša i plasirala se u četvrtfinale Kupa Njemačke

U posljednjem večerašnjem susretu osmine finala Kupa Njemačke, Borussia Dortmund je teškom mukom eliminisala drugoligaša.

Popularni Milioneri su savladali Paderborn rezultatom 3:2, ali tek nakon produžetaka.

Borussia je vodila 2:0 golovima Emrea Cana i Jadona Sancha u 6. i 16. minuti susreta, no gosti su uspjeli izjednačiti i odvesti meč u produžetke pogocima Juliana Justvana u 79. i Prince-Oseija Owusua u osmoj minuti nadoknade.

U dodatnih pola sata bolja je ipak bila Borussija i ostvarila plasman u četvrtfinale pogotkom Erlinga Haalanda 96. minuti.