Borriello ”naljutio” bivši klub, sjajan gol Mandžukića i majstorija Pogbe za pobjedu

Prvu veću priliku na utakmici iskoristili su domaći i u 15. minuti Marco Borriello je postigao veoma lijep pogodak protiv bivšeg kluba. To kao da je “naljutilo” goste, te su već u 18. minuti došli do izjednačenja kada je na sjajan način pogodio Mario Mandžukić.

Duži period nije bilo većih prilika ni na jednoj strani, a onda je u 41. minuti nakon centaršuta Patricea Evre glavom pogodio Mandžukić i tako donio prednost svom klubu. Nakon pet minuta u drugom dijelu Claudio Marchisio je uputio sjajnu loptu za Paula Pogbu, a Francuz je majstorski primio loptu i pospremio je u mrežu.

Daniele Rugani je zatresao mrežu Carpija u 64. minuti, ali je sudija svirao ofsajd, te je gol poništen. U drugoj minuti sudijske nadoknade Carpi je smanjio na konačnih 2:3 autogolom Leonarda Bonuccija.