Borba za Ligu prvaka u Seriji A će biti spektakl: Bitne pobjede Juventusa, Napolija i Lazija

Fudbaleri Juventusa slavili su bitnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka protiv Genoe rezultatom 3:1.

Već u četvrtoj minuti Dejan Kuluševski je pogodio za vodstvo domaćih, a prednost je udvostručio Alvaro Morata u 22. minuti.

U nastavku susreta vidjeli smo po jedan gol na obje strane. Prvo je za goste u 49. minuti pogodio Gianluca Scamacca, a konačnih 3:1 postavlja Weston McKennie u 70.

I Napoli je ostvario bitnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka. Tim sa juga Italije slavio je rezultatom 2:0 na gostovanju Sampdoriji.

Vodstvo gostima donio je Fabian Ruiz u 35. minuti susreta, da bi konačnih 0:2 postavio Victor Osimhen u 87. minuti.

Golom Sergeja Milinković-Savića u drugoj minuti nadoknade Lazio je slavio na teškom gostovanju Veroni rezultatom 1:0, a u ovom duelu Senad Lulić je igrao posljednjih 15 minuta.