Borac ubjedljiv protiv Krivaje, Bogdanović s 13 odbrana nosio Slogu do pobjede nad visočkom Bosnom

Tri utakmice rukometne Premijer lige BiH igrane su večeras, a pobjede su slavili domaćini.

Borac je na svom terenu dočekao Krivaju, te je savladao sa 30:21. Nije to bila laka pobjeda kako sugeriše rezultat, pošto su se Banjalučani dosta mučili u prvom dijelu.

Na poluvremenu je bilo 14:12, ali Borac je u nastavku zagospodario terenom i suvereno stigao do pobjede od 30:21.

Najistaknutiji pojedinac u crveno-plavom taboru bio je Nikola Malivojević sa sedam golova, dok su Luka Perić i Amar Gračić u pobjedi učestvovali uz gol manje.

Kod gostiju, Haris Bašić i Deni Velić postigli su po četiri pogotka.

Sloga je u Doboju sa 26:22 savladala visočku Bosnu. Imali su domaći od početka prednost i mudro je čuvali. Na odmor se otišlo s rezultatom 12:10, a ni u nastavku Bosna nije uspjela da preokrene rezultat u svoju korist.

Do pobjede je Slogu nosio njen golman Bogdanović sa 13 odbrana, a Stanković je dao 7 golova. Đurđević ih je postigao šest. Kod Bosne i Burić pogađao 7 puta.

Izviđač je u Ljubuškom bio ubjedljiv protiv sarajevske Bosne sa 35:22.