Borac se pobjedom bodovno izjednačio sa Željezničarom, nastavljena agonija Slobode

Borac je na idealan način zaključio jesenji dio sezone u Premijer ligi BiH, pobjedom nad Slobodom u Banjoj Luci (2:1). S druge strane, novim porazom nastavljena je agonija tuzlanskog kluba, koji već 11 mečeva ne zna za pobjedu u domaćem šampionatu.

Već na samom početku utakmice domaćin je došao do prednosti. Iz kornera je ubacio Almedin Ziljkić, a iskusni Saša Kajkut u petoj minuti glavom pospremio loptu u mrežu Slobode.

Prethodno je Stojan Vranješ pogodio prečku u trećoj minuti, a nešto kasnije isti fudbaler također bio u dobroj šansi, ali njegov udarac je prošao tik pored gola gostiju, nakon što je lopta okrznula Hodžića.

U prvom poluvremenu se rezultat ipak nije mijenjao, da bi na startu drugog dijela ponovo na sceni bio tandem Ziljkić – Kajkut. Odlično je probio stranu vezista Borca, a njegov pas rutinski u gol za 2:0 pretvorio Kajkut.

Banjalučani su nakon toga i dalje imali veći posjed lopte, dok je na drugoj strani trener gostiju Milenko Bošnjaković nešto pokušao promijeniti “tumbanjem” formacije. To je upalilo u 76. minuti, kada je Dejan Uzelac smanjio na 2:1 i donio tračak nade Tuzlacima da mogu izbjeći poraz.

Ipak, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Borac je upisao trijumf kojim se bodovno izjednačio sa drugoplasiranim Željezničarom (35), dok Slobodi ostaje da tek u nekim proljetnim susretima pokuša prekinuti crnu seriju.

Nažalost, ni ovaj susret nije mogao proći bez incidenata. Domaći navijači su pred kraj prvog poluvremena počeli skandirati “Kosovo je Srbija”, zbog čega je morao reagovati i delegat utakmice…

BORAC – SLOBODA 2:1

Gradski stadion u Banjoj Luci. Gledalaca oko 2.500. Glavni sudija: Goran Paradžik (Ljubuški).

BORAC: Lučić, Volkov, Jovanović, Ćosić, Dujaković, Milutinović (Radulović), Danilović, Ziljkić, Vranješ, Crnov (Jakupović), Kajkut (Vukajlija).

SLOBODA: Lakić, Jusić, Salihović (Ristić), Uzelac, Ivetić, Pršeš, Livančić, Al. Bekić (Alić), Hodžić, Bekrić, Mujagić (Maksimović).