Borac se obrukao u Belfastu: Linfield napunio mrežu prvaka BiH i zakoračio u narednu rundu

Banjalučki Borac se nije proslavio u Sjevernoj Irskoj. Čak je i ponižen. Linfield je razbio prvaka BiH sa glatkih 4:0.

Domaćin je poveo na Windsor Parku već u drugoj minuti. Newberry je pospremio “odbijanac” u mrežu Banjalučana za 1:0.

Begić je zatim u 20. minuti imao dobru priliku, ali šutira pravo u Johnsa. Kazna stiže pet minuta kasnije. Manzinga je udvostručio prednost Linfielda. Pobjegao je odbrani Borca, potom prevario Ćorića i sjajnim udarcem pogodio gornji desni ugao gola.

Rezultat 2:0 ostao je do poluvremena.

U nastavku je Borac nastupio nešto agresivnije, nekoliko dobrih šansi imao je Stojan Vranješ, ali nijednu kapiten Borca nije uspio pretvoriti u gol.

Kola su definitivno za prvaka BiH krenula nizbrdo u 75. minuti. Fallon je bio strijelac novog gola za Irce. Sa lijeve strane je dobio loptu u sredinu, a onda neometan proslijedio loptu iza leđa Pavlovića – 3:0!

To ipak nije bilo sve od Iraca. Postigli su pogodak za konačnih 4:0 u nadoknadi, preko Jimmyja Callachera, te tako praktično zakoračili u treće pretkolo Konferencijske lige.

Revanš se igra za sedam dana u Banjoj Luci. Pred Borcem je skoro nemoguća misija da pokuša nadoknaditi veliki zaostatak…

Linfield – Borac 4:0 (Newberry 2′, Manzinga 25′, Fallon 75′, Callacher 92′)

Windsor Park u Belfastu. Glavni sudija: Kaarlo Oskari Hamalainen (Finska).

LINFIELD: Johns, Hume, Newberry, Callacher, M. Clarke, Mulgrew, Shields, Millar, Palmer, Fallon, Manzinga.

BORAC: Pavlović, Ćosić, Jovanović, Milojević, Ćorić, Begić, Vojnović, Meleg, Vranješ, Zakarić, Moraitis.