Borac golom Zakarića vodi na poluvremenu, Pavlović izvanredno zaustavio Sušića

Očekivano tvrd meč gledamo na Koševu u 26. kolu Premijer lige BiH, gdje Borac gostuje Sarajevu, a iz jednog pravog napada i udarca u okvir gola Banjalučani su stigli do vodstva od 0:1.

Nešto više rizika preduzimalo je Sarajevo u prvom dijelu, koje je držalo loptu u svoj posjedu, u nekoliko navrata pokušavalo napraviti i pritisak, dok je Borac šansu čekao iz kontranapada.

Jednu takvu je i dočekao u 34. minuti. Tada se sjajno otvorio Stojan Vranješ, centrirao s lijeve strane, a zicer Elvisu Mehanoviću skida Vladan Kovačević. Ipak, lopta se odbija do Gorana Zakarića koji je zakucava u mrežu za 0:1.

Nešto ranije je kolosalnu priliku imao Tino Sven Sušić. Šutirao je s pet metara gotovo neometan glavom, ali je izvanredno reagovao Bojan Pavlović i odbranio taj šut.

Vjerovatno ćemo sličnu postavku ekipa i fudbal gledati i u nastavku, gdje će Sarajevo juriti zaostatak, dok će Banjalučani tražiti novi kontranapad da eventualno dokrajče protivnika.