Bodovi vrijedniji od zlata: Hertha pobjegla iz opasne zone, Demirović igrao od starta

Fudbaleri Herthe rezultatom 3:0 slavili su protiv Freiburga i tako pobjegli iz zone ispadanja.

Nije potrebno ni naglašavati koliko važna tri boda danas je ostvarila ekipa iz Berlina. Do ovog meča zauzimali su pretposljednju poziciju, a sa tri boda skočili su na 14. mjesto i još uvijek imaju utakmicu manje u odnosu na rivale.

Meč gotovo pa je riješen već na samom startu. U 13. minuti Krzysztof Piatek je doveo domaćina u vodstvo, a na 2:0 povisio je Peter Pekarik devet minuta kasnije.

Konačnih 3:0 postavio je Nemanja Radonjić pet minuta prije kraja utakmice nakon lijepe solo akcije.

Bosanskohercegovački reprezentativac Ermedin Demirović igrao je od starta, pa sve do 87. minute u redovima gostiju, a u 42. minuti zaradio je žuti karton.