Blazersi savladali Pistonse, Kanter iskoristio izostanak Nurkića i oborio klupski rekord

Portland Trail Blazersi sinoć su lako došli do trijumfa nad Detroit Pistonsima od 118:103 i tako prekinuli mini-seriju poraza (dva zaredom).

Gosti iz grada automobila i nekako su uspjevali držati priključak u prvom poluvremenu, ali u drugom su se potpuno raspali. Blazersi su tokom zadnje četvrtine imali i vodstvo veće od 20 poena razlike…

Jusuf Nurkić nije igrao u ovom meču, trener Terry Stotts ga je ponovo odlučio poštediti zbog problema koje bh. centar ima s koljenom u zadnje vrijeme.

No, fantastičnu utakmicu odigrao je Enes Kanter, koji je u prvoj petorci zamijenio upravo Nurkića. Upisao je 24 poena i oborio klupski rekord u broju skokova na jednom meču – 30! Izvedba za pamćenje turskog centra.

Kod Blazersa su se također istakli Damian Lillard (27 poena, 10 skokova) i CJ McCollum (26 poena), a kod Pistonsa najefikasniji je bio Josh Jackson (21).

Oslabljeni Los Angeles Lakersi (i dalje ne mogu računati na Jamesa i Davisa) ostvarili su iznenađujuće ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Brooklyn Netsa, 101:126.

U tome im je pomoglo i isključenje playmakera domaćih Kyriea Irvinga u trećoj četvrtini zbog verbalnog sukoba s Dennisom Schroderom (također isključen).

Lakerse je do trijumfa predvodio nedavno pridošli Andre Drummond (20 poena, 11 skokova), dok je prvi strijelac Netsa u ovom susretu bio Kevin Durant (22 poena).