Veliki korak prema plasmanu u Ligu za prvaka: Sloboda u tijesnom finišu savladala Spars

Sloboda je na parketu Mejdana ostvarila veoma važan trijumf u zaostalom susretu 16. kola Prvenstva BiH za košarkaše, nad favoriziranom ekipom Sparsa.

Pobjednik je odlučen u tijesnom finišu utakmice, a Sparsima je presudio njihov bivši igrač Darrion Strong, koji je dvadesetak sekundi prije kraja pogodio trojku za 82:81. U zadnjem napadu gostiju kapiten Zahiragić je promašio polaganje te su Tuzlaci tako slavili s minimalnom razlikom.

Najbolji kod domaćina bio je još jedan bivši član Sparsa, Ibrahim Durmo, koji je upisao 20 poena i čak 21 skok (!), dok je Strong dodao 16 poena i četiri asistencije. U sarajevskoj ekipi su se istakli reprezentativci Kenan Kamenjaš (26 poena, 17 skokova) i Amar Gegić (22 poena).

Ova pobjeda Slobodu ostavlja na petom mjestu, koje donosi plasman u Ligu za prvaka. Tuzlaci su trenutno na omjeru 13-10, dok je šestoplasirani Borac na 12-10, ali upravo u ovim trenucima banjalučki tim igra protiv Bosne Royal. Spars je lider sa omjerom 17-5 i već je osigurao nastup u završnici Prvenstva BiH.

Uz nekoliko zaostalih mečeva, ostalo je da se odigra još posljednje kolo prve faze takmičenja.