Bivši fudbaler Sarajeva postigao majstorski gol za iznenađenje u prvom pretkolu Lige prvaka

Crnogorska Sutjeska, za koju nastupaju tri bivša fudbalera Sarajeva - Damir Kojašević, Marko Ćetković i Aleksandar Šofranac, napravila je iznenađenje u prvom pretkolu Lige prvaka odigravši neriješeno sa Slovanom u Bratislavi (1:1).

Crnogorska Sutjeska, za koju nastupaju tri bivša fudbalera Sarajeva – Damir Kojašević, Marko Ćetković i Aleksandar Šofranac, napravila je iznenađenje u prvom pretkolu Lige prvaka odigravši neriješeno sa Slovanom u Bratislavi (1:1).

U prvom poluvremenu viđena je jedna veća prilika, a pokušao je Aleksandar Čavrić. Nakon 15-ak minuta igre u drugom dijelu Sutjeska je bila u šansi, ali je golman domaćih odbranio udarac Bože Markovića.

Slovan je pokušao i preko Joerija de Kampsa, ali je Sutjeska odolijevala napadima domaćih sve do 82. minuti kada je Andraz Sporar pogodio za 1:0. Ipak, u petoj minuti sudijske nadoknade Kojašević je majstorski pogodio za 1:1.

Sva tri bivša fudbalera Sarajeva odigrala su svih 90 minuta.

Ranije je Ferencvaroš pobijedio Ludogorets sa 2:1, a u zapisniku domaćih nije bilo reprezentativca Bosne i Hercegovine, Eldara Ćivića.