Bitka za titulu je otvorena: Borac na krilima Zakarića nokautirao prvaka na Koševu

Bitka za titulu prvaka BiH je od večeras i definitivno otvorena pošto je Borac na Koševu u derbiju 26. kola Premijer lige sa 0:2 savladao Sarajevo.

Slavili su Banjalučani sa 0:2, a igrač utakmice bio je fenoomenalni Goran Zakarić koji je s dva gola nokautirao Sarajevo.

Tako je Borac sada na samo dva boda zaostatka za liderom Sarajevom i u posljednjih sedam kola sve će biti otvoreno.

Nešto više rizika u prvom poluvremenu preduzimalo je Sarajevo, koje je držalo loptu u svoj posjedu, u nekoliko navrata pokušavalo napraviti i pritisak, dok je Borac šansu čekao iz kontranapada.

Jednu takvu je i dočekao u 34. minuti. Tada se sjajno otvorio Stojan Vranješ, centrirao s lijeve strane, a zicer Elviru Mehanoviću skida Vladan Kovačević. Ipak, lopta se odbija do Gorana Zakarića koji je zakucava u mrežu za 0:1.

Nešto ranije je kolosalnu priliku imao Tino Sven Sušić. Šutirao je s pet metara gotovo neometan glavom, ali je izvanredno reagovao Bojan Pavlović i odbranio taj šut.

Ostatak poluvremena protekao je u inicijativi bordo tima, ali bez pravih prilika. U prvom dijelu smo u samo pomenute dvije situacije vidjeli šuteve u okvir gola…

Dugo smo čekali na šanse i u nastavku, a viđena je slična postavka igre na obje strane. Sarajevo je imalo inicijativu, a Borac čekao šanse iz kontri.

U 56. minuti Ivan Jukić je s ivice kaznenog prostora šutirao pored gola, dok je četiri minute poslije Anel Hebibović glavom poslao loptu proed stative.

Konačna odluka o pobjedniku je pala u 70. minuti kada Zakarić postiže fenomenalan gol. Šutirao je sjajno ljevicom iskosa s desne strane i pogodio same rašlje suprotnog ugla gola Kovačevića. Bilo je to 0:2.

Nedostižno je to bilo za bordo tim i finišu, koji nije uspio niti ublažiti poraz, a ovo mu je već četvrti na proljeće u ukupno sedam mečeva u Premijer ligi.

Najbolju šansu do kraja imao je Mešanović u 89. minuti kada je iz odlične pozicije šutirao očajno, visoko preko gola.

Završilo je 0:2.

Sarajevo – Borac 0:2 (Zakarić 34′, 70′)

Stadion: Asim Ferhatović Hase. Sudija: Elvis Mujić. Žuti kartoni: Miličević, Velkoski (Sarajevo) Zakarić, Brtan, Meleg, Subić, Moraitis (Borac)

SARAJEVO: Kovačević, Dupovac, Miličević, Hodžić, Pidro, Adukor, Đokanović (Velkoski), Jukić (Hebibović), Sušić (Milanović), Mešanović, Handžić.

BORAC: Pavlović, Uzelac, Ćorić, Ćosić, Vojnović, Brtan, Meleg (Subić), Vranješ (Molls), Ziljkić, Zakarić (Dujaković), Mehanović (Moraitis).